هواپیمای بدون سرنشین: پرنده، هواپیما، شکارچی یا مسئولیت؟
تیر ۲۴, ۱۴۰۰
ثبت پهپادهای غیرنظامی الزامی شد.
تیر ۲۴, ۱۴۰۰

اولین نمایشگاه دستاوردهای دانش بنیان صنعت محور در چابهار برگزار شد

اولین نمایشگاه دستاوردهای دانش بنیان صنعت محور ۱۲، ۱۳ و ۱۴ خردادماه در سازمان منطقه آزاد چابهار برگزار شد.

امین تاج الدینی، نماینده کارگروه پهباد های غیر نظامی کشور در استان سیستان و بلوچستان در گفت وگو با پایگاه خبری تحلیلی فرآهنگ شرق گفت: اولین نمایشگاه دستاوردهای دانش بنیان صنعت محور به همراه معرفی فرصت های سرمایه گذاری در منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار، تنها بندر اقیانوسی ایران برگزار شد.

تاج الدینی اظهار کرد: این نمایشگاه از سوی شرکت برازمان پردازان خلیج فارس (مکران) با همکاری دانشگاه بین المللی چابهار، سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار و با حمایت شرکت شهرک های صنعتی استان سیستان و بلوچستان در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه مورخ ۱۲، ۱۳ و ۱۴ خردادماه از ساعت ۱۸ الی ۲۲ در محل سالن همایش های بین المللی سازمان منطقه آزاد چابهار برگزار شد.

وی از بازدید طاهره شهرکی، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهار، چلندری، مدیر راه ترابری و شهرسازی چابهار، آبروش، مدیر دانشگاه بین المللی چابهار و سایر مسئولین از غرفه پهبادها خبر داد.

وی تصریح کرد: صنایع شیلاتی، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع آب، گردشگری، کشاورزی و صنعت ساختمان، محورهای این نمایشگاه را تشکیل داد. در این نمایشگاه از جدیدترین دستاوردهای دانش محور شرکت ها و استارتاپ های سرتاسر ایران رونمایی شد.

نماینده کارگروه پهباد های غیر نظامی کشور در استان اظهار کرد: به زودی ما حوزه پهپاد و فعالیت های تجاری پهپاد را در زمینه های مختلف در استان سیستان و بلوچستان فعال سازی کرده و در حال حاضر مشغول استعدادیابی هم استانی ها در حوزه های مختلف پهپادی هستیم.

تاج الدینی عنوان کرد: همچنین به زودی سمپاشی هوشمند توسط پهپاد سمپاش برای کشاورزان دایر خواهیم کرد و همینطور اشتغالزایی در این حوزه درحال انجام است و از رده های سنی مختلف آموزش های پهپادی را در استان دایر کرده ایم.

پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ شرق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *