هواپیمای بدون سرنشین: پرنده، هواپیما، شکارچی یا مسئولیت؟
تیر ۲۴, ۱۴۰۰

محافظت از زیرساخت های شرکت حمل و نقل ریلی PKP CARGO به وسیله پهپاد BIELIK

ظ…ط­ط§ظپط·طھ ط§ط² ط²غŒط±ط³ط§ط®طھ ظ‡ط§غŒ ط´ط±ع©طھ ط­ظ…ظ„ ظˆ ظ†ظ‚ظ„ ط±غŒظ„غŒ PKP CARGO ط¨ط§ ظ¾ظ‡ظ¾ط§ط¯ BIELIKش(ً?“%S‚

بزرگترین شرکت حمل و نقل ریلی لهستان سرقت از محموله‌های و زیرساخت‌های خود را نزدیک به ۵۰ درصد کاهش داده است.

هواپیمای بدون سرنشین مدرن، فوق العاده سبک، مجهز به دوربین ارتقاء یافته، “Bielik”، با هدف گشت زنی و بازرسی مسیرهای راه آهن و مناطق زیرساخت‌های شرکت حمل و نقل ریلی PKP CARGO بکارگیری شد. با استفاده از ناوگان پهپادی، بزرگترین شرکت حمل و نقل ریلی لهستان سرقت از محموله‌های و زیرساخت‌های خود را نزدیک به ۵۰ درصد کاهش داده و با بهره‌گیری از پهپاد امنیت تجهیزات و زیرساخت های ریلی خود را به مراتب قوی تر از گذشته انجام خواهد داد.
کاهش تعداد سرقت ها، افزایش امنیت و امکان انجام بازرسی از راه دور انبارها، دلایلی مهم جهت ادامه سرمایه گذاری در این فناوری توسط PKP CARGO مطرح شده است. “Bielik” مجهز به دوربین‌های با وضوح بالا، امکان شناسایی سارقان و در مدیریت مأموریت‌های روزانه نقش مهمی ایفا می کند. 
پرواز بسیار آرام و بی‌صدا، فعالیت در تمامی شرایط آب و هوایی و بدون محدودیت زمانی(طی روز یا شب) و تجهیزات اپتیکی حرارتی، امکان رهگیری، کنترل و نظارت بر هرگونه تحرکی را در حوزه استحفاظی ریلی PKP CARGO  فراهم می‌آورد.
“Bielik” در شرکت Dron House S.A کشور لهستان و در منطقه ورشو طراحی و تولید شده است. این کوادکوپتر با ظاهر و ساختار آیرودینامیکی عالی و بدنه‌ و Bladeهایی(پروانه/ملخ) از جنس فیبرکربن با کیفیت بالا و وزن برخاست پایین، در مقایسه با رقبای خود، پیشرو محسوب می‌شود.
مداومت و پایداری پروازی در تمامی شرایط آب و هوایی، اعم از برف، باران، طوفان و گرد و غبار این جزو ویژگی های قابل توجه PKP CARGO است. همچنین این پهپاد مجهز ب یک دوربین FULL HD 18 x ZOOM و یک سامانه پایدارکننده سه محوره با قابلیت ارسال تصاویر با کیفیت و وضوح بالا می‌باشد و با کمک پردازنده‌ی قدرتمند و سریع به صورت رمگذاری شده و برخط، بدون تأخیر در ارسال سیگنال از پرنده به ایستگاه زمینی مخابره می‌گردد.
تا به امروز ناوگان هواپیماهای بدون سرنشین PKP CARGO از دو نوع پهپاد “DJI Phantom 3” و “Eagle” تشکیل شده است.
مرکز پیشگیری از وقایع و تهدیدهای PKP CARGO با بهره‌گیری از این ناوگان ویژه پهپادی، از بروز هرگونه اختلال، سرقت، از بروزخ ابکاری خرابکاری  جلوگیری و به سرعت نسبت به رفع یا مقابله با آن اقدام می‌نماید.

موسسه پهپاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *